Zasedání ČMKU dne 14.4.2016 n

Žádost o prověření rozhodnutí předsednictva KJ ČR ve věci spolků pro pasení - O. Vondrouš seznámil přítomné se situací. ČMKU nemá uzavřenou smlouvu o spolupráci se spolky pro pasení začleněnými pod KJ ČR. Garanci za pastevecký výcvik jako celek (akce, rozhodčí atd.) zastává KJ ČR, která je oprávněna řídit činnost v rámci vlastních normativů.

Za tímto účelem KJ ČR vytvořila komisi pro pasení, která bude tuto oblast spravovat. KJ ČR je plně zodpovědná za práci komise a předsednictvo KJ ČR vždy schvaluje návrhy komise pro pasení. Oba spolky pro pasení nemají vlastní pravomoci vůči ČMKU. Garantem za pasení a partnerem ČMKU zůstává pouze KJ ČR, tak, jako doposud.

Celý zápis zde