hlavni

Vítejte na stránkách Spolku pasení CZ

Spolek pasení CZ byl založen na začátku roku 2014 na základě společného zájmu nadšenců usilujících o podporu rozvoje výchovy a výcviku ovčáckých, pasteveckých a honáckých plemen psů pro využití k manipulaci s hospodářskými stádovými zvířaty. Pasení je nejen činnost, která přináší prospěch hospodářům chovajícím stáda ovcí, ale v poslední době se stává oblíbeným sportem, který poskytuje lidem i psům smysluplné vyžití a radost ze společné aktivity.

Spolek má 40 členů. Pod jeho záštitou jsou pořádány zkoušky a soutěže i v farmářském stylu, školení pro rozhodčí i instruktory pod taktovkou zahraničních rozhodčích, podílí se na zpracování řádů a pravidel a dohlíží na jejich dodržování.